Pohár rozhlasu 2022

V úterý 10.5. 2022 se vypravila dvě dívčí družstva na atletický stadion do Liberce, aby reprezentovala naši školu v tradiční atletické týmové soutěži Pohár rozhlasu. Každá dívka mohla závodit maximálně ve dvou disciplínách a štafetě. Získané body se pak započítávaly nejen konkrétní závodnici, ale celému týmu. Děvčata, zejména v mladší kategorii, se v konkurenci ostatních, atletkami nabitých, škol rozhodně neztratila. Mladší žákyně obsadily v konkurenci deseti škol šesté místo, starší byly deváté. V individuálním pořadí, se v konkurenci více než šedesáti závodnic, v mladší kategorii nejlépe umístily Majda Jiránková (4. místo) a Róza Matoušková (15. místo), ve starších Eliška Laurinová (15. místo) a Elenka Rysová (19. místo). Kdyby byly závody v jednotlivých disciplínách, přivezli bychom dokonce několik medailí. Mladší áčková štafeta byla druhá, druhá byla také Gábina Drobná ve vrhu koulí, Majda Jiránková byla v hodu míčkem třetí. Hezké je také šesté místo Elišky Laurinové ve vrhu koulí či sedmé místo Rózy Matouškové ve sprintu na 60 m. Zaznamenali jsme i řadu dalších kvalitních výsledků. Všem závodnicím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a paní Kůrkové za vynikající doprovod.

Týmy: 1) Mladší žákyně – Majda Jiránková, Róza Matoušková, Bára Holubová, Týna Jandová, Viky Vanclová, Anna Matoušková, Agáta Hnízdilová, Niky Volská

2) Starší žákyně – Sofie Ladomirjaková, Cassey Hoffmanová, Gábina Drobná, Eliška Laurinová, Adéla Linková, Elena Rysová

- autor: David Rubáš -